חדשות

שנה וחצי מאסר בפועל לגינקולוג שהורשע בביצוע מעשים מגונים

18 חודשים מאסר בפועל, מאסר על תנאי לשנתיים ופיצוי כספי הוטלו על הגינקולוג ד"ר בני שכטר שהורשע בביצוע מעשים מגונים בשלוש מטופלות

ד"ר בני שכטר. צילום: בית החולים מאיר

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר שנה וחצי של מאסר בפועל, מאסר על תנאי ל-24 חודשים ופיצוי בגובה 145 אלף שקל על הגינקולוג והמטפל המיני ד"ר בני שכטר, שהורשע בביצוע מעשים מגונים במרמה בשלוש נשים שונות שבהן טיפל.

על פי כתב האישום, ד"ר שכטר טען כי פעל בהתאם להליכים רפואיים הנדרשים לבדיקת נשים ולאחר שקיבל הסכמתן ביצע בהן את העבירות המיוחסות לו. אולם, בגזר הדין נכתב כי "ניצל את האמון שנתנו בו המתלוננות ואת חוסר הידע שלהן בדבר ההליך, וביצע בהן פרוצדורה שהיא מן הרגישות והאינטימיות ביותר בגופה של האישה, ביודעו כי פעולה זו חורגת מהגבולות".

על פי כתב האישום שלוש הנשים שהתלוננו עליו הגיעו לקבל את הטיפול בגלל כאבים בעת קיום יחסי מין.

בגזר הדין נקבע: "אין מדובר במסכת אירועים מתמשכת, שרשרת שביקורי המתלוננות היוו בה חוליות קשורות, אלא אירועים שונים ונפרדים שאירעו לשלוש המתלוננות שאין כל קשר ביניהן. אלו שלוש מתוך עשרות מטופלות של הנאשם אשר ביקרו בנפרד, בזמנים שונים, באחת ממרפאותיו. אולם, המשותף לשלושתן הוא שבמסגרת הטיפול שקיבלו, נוסף רכיב המהווה עבירה פלילית, כמפורט בהכרעת הדין.

"הנאשם ניצל את האמון שנתנו בו המתלוננות, על רקע מעמדו המקצועי הבכיר, ואת חוסר הידע שלהן בדבר ההליך המקובל לטיפול בבעיה. הוא ביצע בהן פרוצדורה שהיא מן הרגישות והאינטימיות ביותר בגופה של האישה, אם לא האינטימית שבהן. זאת עשה ביודעו כי פעולה זו חורגת מגבולות כל טיפול מקובל, וביודעו כי לא קיבל הסכמה מדעת של המתלוננות לביצוע הפרוצדורה החריגה.

"הנאשם לא קיבל אחריות על מעשיו לאורך כל הדרך, וגם בדברו האחרון במסגרת הטיעונים לעונש המשיך להכחיש את המעשים שבהם הורשע. זו כמובן זכותו, אך משמעות הדבר היא שלא קיימת נטילת אחריות, ומכאן גם שלא נעשו מאמצים לתקן את תוצאות העבירות כאמור", צוין בגזר הדין.

נציגת פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) שניהלה את התיק מסרה בעקבות גזר הדין: "הפרקליטות ביקשה 30 חודשי מאסר בפועל אולם בית המשפט קבע אחרת וגזר על הנאשם רק 18חודשי מאסר. בגזר הדין קבע בית המשפט במפורש כי מעשי הנאשם חמורים וראויים לעונש מאסר. נלמד את גזר הדין ונשקול צעדינו. חשוב להדגיש  כי לאחר הרשעתו פעלה הפרקליטות מול משרד הבריאות לצורך התליית רשיונו". רשיונו הרפואי של ד"ר שכטר הותלה בתחילת החודש על ידי משרד הבריאות לחצי שנה.

נושאים קשורים:  ד"ר בני שכטר,  מעשים מגונים,  גזר דין,  מאסר,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
23.04.2021, 10:45

להיות רופא היום זה כבר לא מקצוע מכובד אלא מסוכן. כל מילה, כל במט, כל ״שפת גוף״ כזו או אחרת יכולה להיות תשתית לתביעה משפטית.
רופא גינקולוג, מטבע הדברים, נוגע בעיזורים אינטימיים של האישה. ממש לא ראוי שרופא כזה יחשוב אפילו לגרום לנזק כלשהו לאישה.
עם זכויות המטופל והסיפורים של התרדה, פשות הגענו למצב שגבר פוחד אפילו להגיד ״בוקר טוב״ לקולגה בעבודה. עצוב!
לפני ששולחים רופא למאסר שלחו את המתלוננות לבדיקה פסיכולוגית. יכול חהיות שייגלו דברים מעניינים.

אנונימי/ת
23.04.2021, 12:33

שטויות. היה משפט. מלבד המתלוננות העידו אנשי מקצוע מהטובים בתחום. שכטר נמצא אשם. מאוד אשם.
לא פה המקום - ובעצם בשום מקום - להקטין את העברות החמורות שביצע ולהטיל דופי דווקא בקורבנות.

אנונימי/ת
23.04.2021, 12:35

תגובה הזוייה ומקוממת. לא אופתע אם זה מטעם הנאשם.

הקורבנות בסיפור הן המתלוננות ולא הרופא, שלא נטל אחריות על מעשיו הנפשעים.

אנונימי/ת
24.04.2021, 14:17

בגלל התייחסות כמו שלך יש רופא כמוהו שמתנהג ככה .
חבל ששללו את רישיונו רק לחצי שנה.
הוא מבזה את המקצוע שלנו!!

אנונימי/ת
24.04.2021, 11:06

בושה למשרד הבריאות שרישיונו הותלה רק ל6 חודשים. כולנו הרופאים יודעים שלעיתים המרחק בין רפואה איכותית וטובה לבין תאווה מינית, הוא קטן מאוד... ובדיוק אז הנפש, המוח והיושרה מצילים את כולנו וגורמים לנו לבצע את הדבר הנכון. מעטים מאוד ונדירים מאוד המיקרים(וטוב שכך הדבר) ולא כגון ד\"ר שכטר, לא הצליחו לעמוד בכך, ולכן ראויים לעונש כבד. נדירות מיקרים שכאלו, רק מחזקות את כוחינו לרפא ולעזור למטופלינו

אנונימי/ת
26.04.2021, 16:27

הרושם הוא שלא המגיבים פה ואולי אפילו לא כותבי הכתבה לא קראו את הכרעת הדין במלואה.
למשל שהייתה האשמה באינוס וממנה זוכה.
שלא נטען שהנאשם עשה מה שעשה לשם סיפוק מיני.
ועוד פרטים שחשובים מאד להשלמת התמונה.